Piri Reis Harita Gayrimenkul ve CBS Derneği

yönetim kurulu

İSMAİL BÜYÜKSALİH

YÖNETİM KURULU BAŞKANI

1982 Trabzon doğumlu İsmail Büyüksalih, ilk ve orta öğrenimini Trabzon’da tamamladıktan sonra, Lisans eğitimini 2003 yılında Bülent Ecevit Üniversitesi, Geomatik Mühendisliği bölümünde tamamladı. Sırasıyla, 2006 yılında Yüksek Lisans eğitimini aynı bölümde Uzaktan Algılama anabilim dalında, 2013 yılında İstanbul Üniversitesi Deniz Bilimleri İşletmeciliği, Denizel Çevre Anabilim Dalı, Kıyı Mühendisliği Bilim Dalında ‘3 Boyutlu Kent Modellerinin Sürdürülebilir Kıyı Alanları Yönetimindeki Kullanımı’ başlıklı tezini savunarak tamamladı. İş hayatına, 2005-2019 yılları arası İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Bimtaş A.Ş., 3 Boyutlu Harita ve CBS Müdürlüğünde, Dr. Harita Mühendisi olarak ile birçok projede yer almıştır. Temmuz 2021’den beri 11. Dönem PiriReis Harita, Gayrimenkul ve Coğrafi Bilgi Sistemleri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı olarak görevine devam etmektedir.

R.ALPER KUÇAK

BAŞKAN YARDIMCISI

1987 Bilecik doğumlu Ramazan Alper Kuçak, 2009 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi, Harita Mühendisliği bölümünü bitirdi. Yüksek Lisans eğitimini aynı bölümde CBS ve Uzaktan Algılama anabilim dalında tamamladı. 2010-2012 yılları arasında Universal Bilgi Teknolojileri şirketinde CBS uzmanı olarak görev yaptı. 2012-2014 yılları arasında Sivas Cumhuriyet üniversitesinde Araş. Gör. olarak çalıştı. 2014 yılından beri İstanbul Teknik Üniversitesi, Geomatik Mühendisliği bölümünde Araş. Gör. olarak görev yapmaktadır. Aynı zaman da 2015 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi, Geomatik Mühendisliği bölümünde başladığı doktora eğitimini sürdürmektedir.

ERSİN TARIM

BAŞKAN YARDIMCISI

1988 yılında Samsun’da doğdu. Samsun Anadolu Lisesi’nden mezun oldu. Eylül 2015 tarihinde Yıldız Teknik Üniversitesi Harita Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. Aralık 2015 tarihinden itibaren Beykoz Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğünde çalışma hayatına devam etmektedir.

DOĞUHAN ÇAMUR

MUHASİP

1987 İstanbul doğumlu Doğuhan ÇAMUR, 2010 yılında Afyon Kocatepe Üniversitesi Jeodezi ve Fotogrametri Mühendisliği bölümünü bitirdi. Okan Üniversitesinde Kentsel Dönüşüm yüksek lisans eğitimini tamamladı. 2010-2013 yıllları arasında Üsküdar Lihkab, 2013 yılında Tuğra Harita ve Mühendislik firmasını kurmuş ve gerek özel gerekse ihaleli işlerde çalışma hayatına devam etmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır.

SİBEL GÜNER

GENEL SEKRETER

1996 Çarşamba doğumlu Sibel Güner, 2018 yılında Bülent Ecevit Üniversitesi Geomatik Mühendisliği bölümünü bitirdi. Ağustos 2018’den beri Emin Proje Harita İnşaat San. ve Tic. Ltd. Şti.’de çalışmakadır.

KEMALETTİN KARA

YÖNETİM KURULU ASİL ÜYESİ

MUHAMMET YILMAZ

YÖNETİM KURULU ASİL ÜYESİ

1984 Ardeşen doğumlu Muhammet Yılmaz, 2011 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Jeodezi ve Fotogrametri Mühendisliği bölümünü bitirdi. Gebze Teknik Üniversitesi’nde yüksek lisans eğitimini tamamladı. 2009 yılından beri Geomatik Hizmetler firmasında Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışma hayatına devam etmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.

ASLIHAN YILDIRIM BOZKURT

YÖNETİM KURULU YEDEK ÜYESİ

1994 yılında İstanbul’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini aynı şehirde tamamladı. 2019 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Harita Mühendisliği bölümünden mezun oldu. 2021 yılından itibaren Zeytinburnu 3439 No’lu Lihkab bürosun ‘da çalışmaktadır.

MUHARREM COŞKUN

YÖNETİM KURULU YEDEK ÜYESİ

1971 Uşak doğumlu. 1989 tılında tapu ve kadastro meslek lisesini bitirdikten sonra 3 yıl boyunca kadastro teknisyeni olarak görev yapmıştır. 1992-1996 yılları arasında İ.T.Ü. Jeodezi ve fotogrametri bölümünde yüksek öğrenimimi tamamladıktan sonra bir yıl özel bir inşaat şirketi bünyesinde çalıştı. 1997 - 1998 arasında İGDAŞ ta etüd proje müdürlüğünde görev aldıktan sonra 1998 yılında tekrar Tapu kadastro genel müdürlüğünde göreve başlayıp 2014 yılına kadar ülkemizin değisik yerlerinde çalıştı. 2013 yılında yapılan Lihkab sınavını kazanarak 2014 yılından itibaren Pendik Lihkab olarak çalışmaktadır. Bu süreler zarfında her dönem hkmo seçim süreçlerini meslekte birlik çatısı altında görev almıştır. Teknik elemanlar derneği, lihkabder, Cihannüma ve Pîrî Reis Derneği gibi derneklerde üyedir. Evli ve 3 çocuk babasıdır.

mustafa-ezber

MUSTAFA EZBER

YÖNETİM KURULU YEDEK ÜYESİ

1985 Gümüşhane doğumlu Mustafa Ezber, 2012 yılında Bülent Ecevit Üniversitesi, Geomatik Mühendisliği bölümünü bitirdi. 2013' den beri İstanbul Bahçelievler Belediyesi, İmar ve Şehircilik Müdürlüğü, Harita Şefliğinde görev yapmaktadır.

SAMET ER

YÖNETİM KURULU YEDEK ÜYESİ

1989 İstanbul doğumludur. Aslen Ordulu olup doğma büyüme İstanbulludur. 2015 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Harita Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur.2 sene özel sektör tecrübesi sonrası 2017 yılından beri İstanbulda kamu sektöründe çalışmaktadır. Evli ve 1 çocuk babasıdır.

ENES YILMAZ

YÖNETİM KURULU YEDEK ÜYESİ

1992 Zonguldak doğumlu. Aslen Giresunlu’dur. Liseyi Türkiye'nin ilk bağış okulu olan Zonguldak Mehmet Çelikel Anadolu lisesinde bitirdi. Öğrenim hayatına Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Geomatik mühendisliği bölümünde devam ederek 2017 yılında mezun oldu. Gebze Teknik Üniversitesi’nde yüksek lisans eğitimine devam etmektedir. Çalışma hayatına Lisans eğitimi sırasında sağlık bakanlığına bağlı şehrin en büyük hastahanesi olan Sivas Numune Hastahane'sinde 2016 yılında veri kontrol analizi ve işletmeni olarak başladı. 2019 yılı haziran ayında Varan Güvenlik Eğitim şirketinde Genel Müdür Yardımcısı pozisyonunda bulundu. Çalışma hayatına İstanbul Bahçelievler Belediyesi'nde Harita Mühendisi olarak devam etmektedir. Ayrıca çeşitli edebiyat dergilerinde şiir hikaye ve denemeleri yayınlanmaktadır.

SELİM ASLAN

YÖNETİM KURULU YEDEK ÜYESİ

HAMDİ SEÇİLMİŞ

YÖNETİM KURULU YEDEK ÜYESİ

1980 yılında Aksaray'da doğdu. ilk, orta ve Lise öğrenimini Aksaray'da tamamladı. 2002 yılında Afyon Kocatepe Üniversitesi Yapı Öğretmenliğini kazandı ve devamında 2.sınıfta iken Bölümü bıraktı. 2009 yılında Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi’nden Harita Mühendisi olarak mezun oldu. Aksaray Üniversitesi’nde Yüksek Lisansına devam etmektedir. İşlem CBS firmasinda CBS Uzmanı, NetCAD firmasında Teknik Destek ve Yazılım Test Uzmanı görevlerinde , UBM Müşavirlik Firmasında Karayolu Projelerinde Arazi Ölçme ve Etüt Proje Şefi görevlerinde yer aldı. Barankaya inşaat bünyesinde Etüt, Proje ve Ölçme Grup Yöneticiliği görevlerini üstlendi. İzmir GAZ firmasinda Doğal Gaz boru hatti projelerinin as-built ölçme işleri ve kamulaştirma dosyalarinin hazirlanmasinda Harita Mühendisi olarak görev aldi.. AnkaGEO ve EMiGrup gibi firmalara proje bazlı , danışmanlık hizmeti verdi. Şuan SeçGEO Start-up kurucusu olarak, Android tabanlı cep telefonu ve tabletlerde, Konum tabanlı Mobil Harita Uygulamaları geliştirmektedir.