Piri Reis Harita Gayrimenkul ve CBS Derneği

DERNEĞİMİZİN 15.YILINI STK’LARLA BİRLİKTE KUTLADIK

Piri Reis Harita Gayrimenkul ve CBS Derneği 15. Yılını Yönetim Kurulu Üyeleri, Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcileri ile birlikte kutladı

Gayrimenkul, Coğrafi Bilgi Sistemleri, Ölçme, Kentsel Dönüşüm, Fotoğrametri, Uzaktan Algılama, Hidrografi, İmar, Tapu ve Kadastro konularında üyelerini ulusal ve uluslar arası alanda temsil eden; sektörün her türlü gelişimi için ilgili kurum ve kuruluşlarla iş birlikteliği yapan bir sivil toplum kuruluşu olmak amacıyla 2000 yılında kurulan, kurulduğu günden bu yana artan üye ve destekçileriyle her organizasyonda sektörde bir adım daha yükselen, kalıcı başarılara imza atan   Piri Reis Harita Gayrimenkul ve CBS Derneği  geride bıraktığı 15 yılı 20 Mart 2015 tarihinde Titanic Business Kartal Hotel’ de gerçekleştirilen “1. Konum Belirleme ve Uydu Navigasyonu Zirvesi 2015” etkinliğinde sevenleriyle birlikte 15. Yıl pastasını keserek kutladı.

“1. Konum Belirleme ve Uydu Navigasyonu Zirvesi 2015 etkinliğinin açılış konuşmasını yapan Piri Reis Harita ve Cbs Derneği Başkanı Selami Balcı; coğrafi bilgi sistemlerinin tarih boyunca gösterdiği gelişime ve bu bilgi sistemlerinin günümüzdeki önemine ilişkin bilgiler verdi. Balcı bu tür konferansların gerçekleşmesinin, bu alandaki çalışmaları çoğalttığını ve hızlandırdığını ifade ederek: “Bu tür navigasyon zirvelerinin düzenli olarak gerçekleşmesi ve bu alanda çalışma yürütenlerin bir araya gelerek uydu fotoğrafları, astronominin geleceği gibi dünyaya ışık tutan konular hakkında tartışmalar ve araştırmalar yapması tüm toplumlar için son derece önemlidir” dedi. Piri Reis Harita ve CBS Derneği’nin çalışmaları ve etkinlikleri hakkında bilgi veren Balcı, yeni dönemdeki dergi çalışmalarını salondaki dinleyicilere aktararak: “Farklı disiplinlerdeki insanları bu noktalarda birleştirmek en büyük amaçlarımızdan biri. Bilimsel gelişim, bilişim ve dönüşüm noktasında bu amacımızı gerçekleştirebilmek için çalışmalarımızı yürütmeye devam edeceğiz. Bu amaçla, Nisan’da gerçekleştirilecek Türkiye Gençlik Zirvesi’nde yer alacağız. Bu alanda çalışan tüm meslektaşlarıma teşekkür ediyorum” sözleriyle konuşmasını sonlandırdı.