Piri Reis Harita Gayrimenkul ve CBS Derneği

2.KENTSEL DÖNÜŞÜM ZİRVESİ

Kentsel Dönüşüm Hiç Bu Kadar Kapsamlı Ele Alınmadı

“2. KENTSEL DÖNÜŞÜM ZİRVESİ  2014” 

“YERİNDE DÖNÜŞÜM YAŞANABİLİR KENTLER”

“Kentsel Dönüşüm Hiç Bu Kadar Kapsamlı Ele Alınmadı”

Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ), Piri Reis Harita Gayrimenkul ve CBS Derneği işbirliği ile düzenlenen “2. Kentsel Dönüşüm Zirvesi 2014”  Yıldız Teknik Üniversitesi Oditoryumu’nda  gerçekleştirildi. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdürlüğü, Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, MEF Üniversitesi, Türkiye Değerleme Uzmanları Birliği ve Harita Mühendisleri İşadamları Derneği’nin  destekçileri arasında yer aldığı zirveye çok sayıda dinleyici  katıldı.

Açılış konuşmalarını Piri Reis Derneği Onursal Başkanı Halil İbrahim Okutan, Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Yüksek ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Mustafa Öztürk’ün yaptığı zirvede;  Kentsel Dönüşümün” Mevcut Durum Değerlendirmesi”, “Sosyal ve Medya Boyutu”, “Kentsel Dönüşümde Gelişen Farklı Sektörler”, ”Akıllı Yapılar ve Enerji Verimliliği”, “Kentsel Dönüşümün Yatırım ve Finans Boyutu” ile “Yerel Yönetim Uygulama Örnekleri” oturumlarında kentsel dönüşüm her yönüyle ele alındı.

Kentsel dönüşümün mevcut durum tespitini  değerlendirmek, kentsel dönüşümün uygulandığı  ve uygulanacağı şehirler için fikirler geliştirmek ve sorunların  çözümlerini hedefleyen zirve geniş konuşmacı yelpazesiyle dikkat çekti. İki boyunca devam eden oturumlardan oluşan 2.Kentsel Dönüşüm Zirvesi kamu ve özel sektör temsilcilerini,  inşaat ve finans sektörü yöneticilerini, Türkiye’de kentsel dönüşümü başarı ile uygulayan belediye başkanları ve akademisyenler gibi değerli konuşmacıları bir araya getirdi.